آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

دیگر با سامسونگ اسمارت تگ نمی‌توان جاسوسی کرد

  • -
دیگر با سامسونگ اسمارت تگ نمی‌توان جاسوسی کرد

سامسونگ ویژگی جدیدی معرفی کرده که کاربران با آن می‌توانند اسمارت تگ‌هایی را شناسایی کنند که ناخواسته به‌همراه دارند. این ویژگی مانع از این می‌شود که با اسمارت تگ بتوان از کسی جاسوسی کرد.

سامسونگ در زمان معرفی گوشی‌های گلکسی اس ۲۱ ردیاب اسمارت تگ را هم معرفی کرد. حال، این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد امکان اسکن‌کردن ردیاب گلکسی اسمارت تگ را ازطریق سرویس Smart Things Find دراختیار کاربران قرار دهد.

این ویژگی جدید جست‌وجوی تگ ناشناخته نام دارد و هفته آینده به اپلیکیشن Smart Things اضافه می‌شود. به‌واسطه این ویژگی کاربران می‌توانند اطرافشان را برای پیداکردن اسمارت تگ‌های مختلفی اسکن کنند که برای خودشان نیست؛ اما به‌همراه آن‌ها حرکت می‌کند.

این ویژگی برگ‌برنده و قابلیت امنیتی بزرگی به‌حساب می‌آید و به‌گزارش ورج باعث می‌شود کاربران مطمئن شوند کسی آن‌ها را با استفاده از اسمارت تگ ردیابی نمی‌کند. ازآنجاکه اسمارت تگ بسیار کوچک است، می‌توان آن را به‌راحتی داخل جیب یا کیف افراد قرار داد و افراد مختلف را زیرنظر گرفت.

ردیابی اسمارت تگ سامسونگ

ویژگی جدیدی که سامسونگ معرفی کرده است، نگرانی بسیاری از کاربران را برطرف خواهد کرد و احتمال جاسوسی از افراد و ردیابی موقعیت آن‌ها را هم از بین می‌برد. سامسونگ اعلام کرده است که ویژگی پیداکردن اسمارت تگ به دستیار صوتی بیکسبی هم اضافه شده است.

اگر اسمارت تگ را روی وسیله‌ای خاص قرار داده و اسم مشخصی هم روی آن گذاشته باشید، می‌توانید نام آن را به بیکسبی بگوید تا مکان وسیله مدنظر را نشان دهد. برای مثال، اگر نام اسمارت تگی که روی دسته‌کلید خود گذشته‌اید، «کلیدها» باشد، می‌توانید بگوید: «هی بیکسبی، کلید‌های من کجاست؟»

اپل هم با معرفی نسخه آزمایشی iOS 14.5، ویژگی جدیدی شبیه به جست‌وجوی تگ ناشناخته را معرفی کرده است. این ویژگی شایعات زیادی را درباره معرفی محصولی جدید اپل تقویت کرده است که احتمالا ایر تگ نام دارد. ایر تگ هم دقیقا وسیله‌ای مانند اسمارت تگ است که برای ردیابی وسایل مختلف به‌کار می‌رود.

اشتراک گذاری با دوستان

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه