اسکرول بار

آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

رگولاتوری: اینترنت مشکلی ندارد

  • -
رگولاتوری: اینترنت مشکلی ندارد

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از بهبود وضعیت شاخص‌های کیفی اینترنت کشور خبر داد. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که کاربران همچنان از سرعت اینترنت خود راضی انتقاد می‌کنند.

به گزارش آی‌تی‌کلوپ، از أواخر تابستان امسال بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از اختلال و کندی اینترنت همراه و ثابت خود در برخی نقاط انتقاد‌هایی را مطرح می‌کردند. به دنبال افزایش شکایت کاربران از وضعیت اینترنت کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به رگولاتوری، زیرساخت و شرکت‌های اینترنتی دستور داد تا وضعیت اینترنت را بررسی کنند. حالا تقریبا یک ماه از این دستور گذشته و رگولاتوری اعلام می‌کند که شبکه اینترنت در حالت نرمال خود است. پیش از این دستور، زومیت در پیگیری‌های خود اخباری منتشر کرد مبنی بر اینکه کاهش پهنای باند در دوماه گذشته و همچنین بستن پروتکل‌های مربوط به فیلتر‌شکن‌ها عامل کندی اینترنت بوده است. اما حالا رگولاتوری می‌گوید مشکل را حل کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مجید حقی، معاون پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با اشاره به تشکیل کمیته ویژه با حضور مدیران رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ثابت و سیار به دستور وزیر ارتباطات برای بررسی و حل وضعیت کندی اینترنت در برخی نقاط کشور اعلام کرده که این مشکل با افزایش پهنای باند بین‌الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت و افزایش ظرفیت لینک‌های داخلی به‌ویژه در لایه مخابرات در اپراتورها باعث شده تا در حال حاضر کیفیت شبکه اینترنت در حالت نرمال قرار دارد.

حقی افزایش استفاده از بستر سامانه‌های آموزشی هم‌زمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی را دلیل عمده افزایش ترافیک شبکه و کندی اینترنت کشور اعلام کرد گفت:

به‌طور معمول ترافیک شبکه افزایش دارد اما با آغاز سال تحصیلی حجم استفاده از اینترنت افزایش قابل توجهی داشت و این باعث شد کیفیت اینترنت به‌ویژه در شاخص pocket lost (بسته‌های گمشده) افت کند.

وی تأکید کرد:

در کنار اقدامات رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ارتباطی برای افزایش ظرفیت داخلی و پهنای باند بین‌الملل، به دلیل تغییر زمانبندی کلاسهای مدارس و مراکز آموزش عالی و پراکندگی آن در ساعات صبح و بعدازظهر، ساعتهای اوج مصرف در طول شبانه‌روز تغییر کرده و در پی آن کیفیت شبکه نیز بهتر شده است.

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام می‌کند که فرایند پایش کیفیت در شبکه دیتای کشور، امری مستمر است و به‌طور مرتب در دستور کار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دارد تا مردم از خدمات با کیفیت در این حوزه بهره‌مند شوند.

اشتراک گذاری با دوستان
نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه