اسکرول بار

آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

سگی که تصویرش نماد دوج کوین است، ۱۶ ساله شد

  • -
سگی که تصویرش نماد دوج کوین است، ۱۶ ساله شد

کابوسو نام سگی از نژاد شیبا اینو است که تصویرش الهام‌بخش ساخت میمی اینترنتی و نمادگذاری دو رمزارز به نام دوج کوین و شیبا اینو شده بود. کابوسو سه‌شنبه ۱۶ ساله شد.

با اینکه ممکن است کابوسو را نشناسید، اما حتما تصویر او را در اینترنت بارها دیده‌اید، کابوسو، سگی از نژاد شیبا اینو است که تصویرش به عنوان نماد دو ارز دیجیتال شیبا اینو و دوج کوین به کار رفته است. این دو رمزارز در حال حاضر ۷۰ میلیارد دلار ارزش دارند.

شیبا اینو نژاد سگ‌های بومی ژاپن است و به اعتقاد مردم این کشور، نژادی رها و سرکش و لجباز است؛ به‌طوری‌که ژاپنی‌ها اعتقاد دارند شیبا اینو شخصیتی گربه‌ای دارد. به گزارش cnet، سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰، کابوسو، این نماد اینترنتی، ۱۶ ساله شد.

کابوسو حتی اکانت اینستاگرام مخصوص به خود را دارد و صاحبش روز سه شنبه با انتشار عکسی تولدش را جشن گرفت. کابوسو به شخصیتی افسانه‌ای تبدیل شده است و عکسش نیز بیش از پنجاه و پنج هزار لایک دریافت کرده است.

kabusu birthday

کابوسو سگی زنده‌یاب بود که در سال ۲۰۰۸ (۱۳۸۷) به خانواده‌ای واگذار شد؛ او در سال ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) و در پنج سالگی شهرت رسید. ماجرا از آنجا شروع شد که صاحبش در وبلاگی در مورد او نوشت و چندین عکس از او را در حالت‌های مختلف منتشر کرد.

در یکی از عکس‌ها کابوسو با پنجه‌های کوچکش روی مبل دراز کشیده بود و چهره‌ای نگران داشت. این عکس، همان عکسی بود که خیلی زود با شعار so concern, much wow، به نماد دوج کوین تبدیل شد. صاحب کابوسو درباره شهرت او در اینستاگرام نوشت:

هرگز احتمال نمی‌دادم عکسی که از کابوسو گرفتم تا این حد در اینترنت تأثیر داشته باشد. تصویری که در یک دهه گذشته جان گرفته و تکامل پیدا کرده است. عکس کابوسو از آن زمان تا امروز میلیون‌ها بار به اشتراک گذاشته شده و باعث ایجاد جامعه‌ای از طرفداران دوج شده است.

سه سال بعد از گرفتن این عکس سرنوشت‌ساز، دو مهندس نرم‌افزار با انتقاد از بیت کوین تصمیم گرفتند تا ارز دیجیتالی ایجاد کنند که برخلاف بیت کوین، محدودیتی برای عرضه نداشته باشد. این ارز دیجیتال دوج کوین نام گرفت؛ خیلی سریع شروع به رشد کرد و در نهایت به الگویی رفتاری تبدیل شد. در واقع، دوج کوین باعث ایجاد ژانر کاملی از ارزهای دیجیتال به نام میم کوین شد.

با حمایت‌های ایلان ماسک، بازار دوج کوین در حال حاضر ۳۵ میلیارد دلار ارزش دارد و شیبا اینو نیز با الهام از آن، معرفی و خیلی زود به توکنی پرطرفدار در میان جامعه ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

ارزش بازار شیبا اینو اکنون از دوج کوین بیشتر است و هر دوی این رمزارزها در مجموع بیش از هفتاد میلیارد دلار ارزش دارند.

تولدت مبارک کابوسو، تو به نحوی دنیا را عوض کردی!

اشتراک گذاری با دوستان
نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه