آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

عرضه 10 میلیون سیمکارت دانش‌آموزی و بسته‌های اینترنت رایگان

  • -
عرضه 10 میلیون سیمکارت دانش‌آموزی و بسته‌های اینترنت رایگان

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در دیداری که به صورت آنلاین با حسین فلاح جوشانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داشت اعلام کرد: طبق مصوبه اینترنت و کودک، ارایه 10 میلیون سیمکارت دانش‌آموزی با بسته اینترنت رایگان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

جهرمی در این دیدار که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، تاکید کرد: در سال گذشته سازمان تنظیم مقررات در کنار برگزاری کمیسیون تنظیم مقررات، پیگیر حمایت از آموزش مجازی و عدالت آموشی هم بود و اقداماتی موثر در پیشبرد اهداف این راه انجام داد.

وزیر ارتباطات با اشاره به نزدیکی به آخرین روزهای دولت دوازدهم گفت: وظیفه ما خدمت‌رسانی است و روز اول و آخر دولت را نمی‌شناسیم. ما همواره برای خدمت‌رسانی تلاش خواهیم کرد و پایان دولت معنایی ندارد.

عرضه 10 میلیون سیمکارت دانش آموزی تا پایان دولت

جهرمی ادامه داد: مصوبه اینترنت و کودک ما را موظف‌ می‌سازد تا سیمکارت مخصوص کودکان را عرضه کنیم. ارائه سیمکارت دانش‌آموزی در دستور کار قرار دارد و عرضه 10 میلیون سیمکارت و بسته‌های اینترنت رایگان به دانش آموزان به زودی اتفاق خواهد افتاد. انتظار داریم این کار با جدیت پیگیری شود و تا پیش از پایان دولت به مرحله اجرا برسد.

سیمکارت دانش‌آموزی با امکان مدیریت از طرف والدین

چند ماهی است که موضوع عرضه سیمکارت دانش‌آموزی توسط وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش پیگیری می‌شود، دو روز پیش محمود حبیبی، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در خصوص سیمکارت دانش‌آموزی اعلام کرد: سیمکارت‌های دانش‌آموزی با قابلیت محدودیت‌سازی و کنترل والدین، به زودی عرضه خواهند شد. هدف سیمکارت‌ دانش‌آموزی، ایجاد محیطی امن برای دانش‌آموز است. با ایجاد شبکه شاد و آموزش مجازی، دانش‌آموزان مجبور به استفاده از تجهیزات هوشمند متصل به اینترنت هستند و این اتفاق ممکن است آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد.

حبیبی ادامه داد: ما باید فضایی را ایجاد می‌کردیم تا به این دغدغه پاسخ داده شود، سیمکارت دانش‌آموزی با توجه به ویژگی‌های نظارتی که دارد این فضا را محیا می‌سازد. این سیمکارت‌ها قابلیت محدود کردن دسترسی و کنترل فعالیت‌های دانش آموز را به والدین می‌دهد و والدین می‌توانند نقشی تنظیم‌گر داشته باشند.

اشتراک گذاری با دوستان

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه