آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

فولکس واگن فروش پیشرانه احتراق داخلی را از سال ۲۰۳۵ در اروپا متوقف خواهد کرد

فولکس واگن فروش پیشرانه احتراق داخلی را از سال ۲۰۳۵ در اروپا متوقف خواهد کرد

گروه خودروسازی فولکس‌واگن در راستای تلاش‌ها برای تبدیل شدن به شرکتی کربن خنثی، قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ فروش وسایل نقلیه مجهز به پیشرانه احتراق داخلی را در اروپا متوقف کند. 

یکی از اعضای هیئت مدیره فولکس‌واگن به روزنامه آلمانی Muenchner Merkur گفت این شرکت قصد دارد فروش پیشرانه‌های احتراقی را تا سال ۲۰۳۵ در اروپا متوقف کند. پیش از این آئودی نیز اعلام کرده بود به دلیل برنامه‌‌ریزی‌های اتحادیه اروپا برای وضع استاندارد جدید و سختگیرانه آلایندگی، فروش خودروهای مجهز به پیشرانه احتراق داخلی را متوقف می‌کند. 

به گزارش Theverge، کلاوس زلمر، عضو هیئت مدیره گروه خودروسازی فولکس‌واگن به این روزنامه گفت از سال ۲۰۳۳ تا ۲۰۳۵ از فروش خودروهای مجهز به پیشرانه احتراق داخلی در اروپا دست خواهد کشید. اما زلمر افزود که توقف فروش پیشرانه‌های احتراقی در ایالات متحده، چین مدت نامشخصی پس از آن اجرا خواهد شد و در آمریکای جنوبی و آفریقا مدتزمان زیادی طول خواهد کشید. 

زلمر گفت حداکثر تا سال ۲۰۵۰ کل خودروهای تولیدی این خودروساز کربن خنثی خواهد شد. فولکس‌واگن قصد دارد تا سال ۲۰۳۰، خودروهای الکتریکی ۷۰ درصد از کل فروش این شرکت را در اروپا به خود اختصاص بدهد.

اهداف فولکس‌واگن برای تبدیل شدن به شرکتی کربن خنثی به چند رقیب این شرکت نزدیک است. فورد اوایل سال جاری اعلام کرد که فقط تا سال ۲۰۳۰ خودروهای برقی در اروپا می‌فروشد و قصد دارد ۱ میلیارد دلار برای تبدیل کارخانه خود در کلن آلمان به خط تولید خودروی الکتریکی هزینه کند. در آوریل امسال هوندا نیز اعلام کرد که قصد دارد خودروهای بنزینی را تا سال ۲۰۴۰ از سبد محصولات خود کنار بگذارد.

چند کشور اروپایی اهداف خاص خود را برای ممنوعیت استفاده از وسایل نقلیه سنتی بنزین‌سوز تعیین کرده‌اند؛ به عنوان مثال نروژ سال ۲۰۲۵، فرانسه سال ۲۰۴۰ و انگلستان سال ۲۰۳۰ را به عنوان زمان دستیابی به هدف خود تعیین کردند. در آمریکا نیز ایالت کالیفرنیا از سال ۲۰۳۵ فروش خودروهای بنزینی را ممنوع خواهد کرد و چند ایالت دیگر نیز مدل کالیفرنیا را پذیرفته‌اند.

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی