آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

مؤسس صرافی رمزارز ترکیه‌ای تودکس همراه ۲ میلیارد دلار فرار کرد

مؤسس صرافی رمزارز ترکیه‌ای تودکس همراه ۲ میلیارد دلار فرار کرد

صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه‌ای تودکس پس از حمله‌ی پلیس به آن تمامی معامله‌ها و پرداخت‌ها را متوقف کرد.

به‌گزارش کوین تلگراف، روز پنج‌شنبه صرافی رمزارز تودکس (Thodex) براساس گزارشی مبنی‌بر حمله‌ی پلیس به آن تمامی معامله‌ها و پرداخت‌هایش را متوقف کرده است. تودکس با انتشار پستی رسمی در توییتر، به کاربرانش اطلاع داده است که تمامی تراکنش‌ها را چهار تا پنج روز تعلیق کرده است. طبق این بیانیه، پلتفرم مذکور معامله‌ها و پرداخت‌ها را برای ارتقای خدماتش به‌منظور همکاری با بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی معروف جهانی متوقف کرده است.

تودکس گفته است مشتریانش نباید نگران سرمایه‌هایشان باشند و به‌طورمرتب در طول دوره‌ی وقفه از امور آگاه خواهند شد. این صرافی پیش‌تر و در سه‌شنبه، شش ساعت وقفه‌ی تعمیراتی اعلام کرده بود. توقف ناگهانی معامله‌ها و پرداخت‌ها باعث نگرانی جامعه‌ی کاربران رمزارز شده است؛ زیرا از زمان اعلام وقفه، این صرافی وارد سکوت شده است.

جراید داخلی حدس زده‌اند که این وقفه می‌تواند بخشی از کلاه‌برداری باشد که در آن، مؤسس صرافی، یعنی فاروق فاتح اُزر، همراه دومیلیارد دلار رمزارز به تایلند فرار کرده است. گویا مؤسس این صرافی سه‌شنبه فرودگاه استانبول را ترک کرده‌ است. در همین حال، مقام‌های محلی با حمله به دفتر صرافی، تحقیقاتش را شروع کرده‌اند.

این خبر در حالی منتشر شده است که دولت ترکیه درباره‌ی رمزارزها موضع جدیدی اتخاذ و بانک مرکزی این کشور اعلام کرده است که ممنوعیت پرداخت رمزارزها از ۱۰ اردیبهشت (۳۰ آوریل) اعمال خواهد شد.

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی