آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

نسخه جدید تلگرام با «محدودیت کمتر» در خارج از گوگل پلی منتشر شد

  • -
نسخه جدید تلگرام با «محدودیت کمتر» در خارج از گوگل پلی منتشر شد

نسخه‌ی اندرویدی جدید تلگرام با محدودیت کمتر درمقایسه‌با نسخه‌ی گوگل پلی، در وب‌سایت رسمی این پیام‌رسان منتشر شده است. نسخه‌ی جدید مستقیما ازطریق وب‌سایت تلگرام به‌روزرسانی می‌شود.

در ماه‌های اخیر، دنیاگیری ویروس کرونا نیاز به پلتفرم‌های ارتباطی را بیش‌ازپیش افزایش داد و اتفاقاتی دیگر نظیر قوانین حریم خصوصی واتساپ دست‌به‌دست هم داد و باعث شد تعداد کاربران تلگرام (Telegram) به بیشترین حد برسد. تلگرام جزو پیام‌رسان‌های محبوب دنیا است و هرازگاهی با به‌روزرسانی جدید میزبان قابلیتی کاربردی می‌شود و با همین به‌روزرسانی‌ها در تلاش است کاربران را در پلتفرم خود نگه دارد.

براساس گزارش Somag News، اخیرا نسخه‌ی جدیدی از تلگرام منتشر شده است که در گوگل پلی استور در‌دسترس قرار نمی‌گیرد. به‌ادعای Somag News تلگرام گفته است نسخه‌ی جدید پیام‌رسانش برای گوشی‌های اندرویدی محدودیت‌های کمتری دارد. به‌نوشته‌ی Android Authority، این نسخه از‌طریق وب‌سایت رسمی تلگرام به‌روزرسانی خودکار را دریافت خواهد کرد.

تاکنون، تلگرام نگفته است که چه هدفی از انتشار نسخه‌‌ای جدید از پیام‌رسانش با محدودیت کمتر دارد؛ اما بنابر گمانه‌زنی‌ها، این نسخه‌ی تلگرام کانال‌هایی را مسدود نمی‌کند که محتوای ناقض کپی‌رایت دارند و معمولا به گروه‌های نفرت‌افکن مرتبط‌اند یا کانال‌هایی که دولت‌ها سانسورشان نمی‌کند. 

به‌ادعای کاربران ردیت، کانال‌های ناقض کپی‌رایت در داخل نسخه‌ی تلگرام منتشرشده در گوگل پلی استور یافت نمی‌شوند. کاربری در ردیت پستی منتشر کرده تا کانالی را نشان دهد که در نسخه‌ی گوگل پلی تلگرام دردسترس نیست‌. در پیغامی که روی نسخه‌ی پلی استور تلگرام می‌آید، گفته می‌شود: «متأسفانه این کانال روی اپلیکیشن‌هایی از تلگرام خارج از دسترس است که از‌طریق گوگلی پلی استور دانلود می‌شوند.» 

ازاین‌رو، احتمال دارد تلگرام تصمیم گرفته باشد در قالب نسخه‌ای که در پلی استور منتشر نمی‌شود، دسترسی به کانال‌های یادشده را ممکن کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد تلگرام یکی از پلتفرم‌های بزرگ ناقض کپی‌رایت در دنیا است.

اشتراک گذاری با دوستان

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه