اسکرول بار

آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

یوتیوب تعداد دیسلایک را از سراسر پلتفرم خود پنهان می‌کند

  • -
یوتیوب تعداد دیسلایک را از سراسر پلتفرم خود پنهان می‌کند

یوتیوب در حال پنهان کردن تدریجی تعداد دیسلایک‌ها در سراسر پلتفرم خود است.

اوایل سال جاری، یوتیوب شروع به آزمایش پنهان کردن تعداد دیسلایک‌های ویدئو کرد. این کار در جهت کاهش حملات منفی به تولیدکنندگان محتوا در سراسر این پلتفرم انجام شده بود. پس از تجزیه‌وتحلیل در ماه جولای، یوتیوب شاهد کاهش رفتارهای منفی بود، بنابراین اعلام کرد که شروع به پنهان کردن تعداد دیسلایک‌ها در سراسر پلتفرم خود خواهد کرد.

اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید ویدئویی که دوست ندارید را دیسلایک کنید زیرا دکمه مربوط به این کار حذف نخواهد شد و هنوز هم می‌توانید از آن برای نشان دادن احساسات خود استفاده کنید. به‌روزرسانی جدید یوتیوب صرفا تعداد دیسلایک‌های زیر ویدئو را خصوصی می‌کند و اکنون فقط تولیدکنندگان محتوا از بخش YouTube Studio می‌توانند آن را مشاهده کنند.

حذف دیسلایک در یوتیوب

یوتیوب می‌گوید با پنهان کردن تعداد دیسلایک‌ها قصد دارد «محیطی جامع و محترمانه ایجاد کنند که تولیدکنندگان محتوا در آن فرصت موفقیت و احساس امنیت داشته باشد» و این تنها یکی از اقداماتی است که پلتفرم مذکور برای محافظت از سازندگان در مقابل آزار و اذیت‌های مجازی انجام می‌دهد.

درحالی‌که این کار یوتیوب و دلیل انجام آن معقول به نظر می‌رسد، ممکن است کسی استدلال کند که تعداد دیسلایک یک ویدئو مفید است زیرا به بینندگان کمک می‌کند تشخیص دهند آیا این ویدئو ارزش دیدن دارد یا خیر. اما یوتیوب اعلام کرده تحقیقات آن در این حوزه تفاوت قابل توجهی را در بازخورد کاربران نسبت به ویدئویی که دیسلایک‌های آن نمایش داده نمی‌شود، نشان نمی‌دهد.

حذف دیسلایک در یوتیوب

درحال‌حاضر Rewind 2018 YouTube حدود ۱۹ میلیون دیسلایک دارد که در یوتیوب رکورد محسوب می‌شود. اما زمان زیادی نمی‌گذرد تا این اعداد خصوصی شوند زیرا یوتیوب شروع به پنهان کردن تدریجی تعداد دیسلایک در سراسر پلتفرم خود کرده است.

به نظر شما همراهان آی‌تی‌کلوپ پنهان شدن تعداد دیسلایک‌ها در یوتیوب باعث کم شدن حملات منفی از سوی کاربران به تولیدکنندگان محتوا می‌شود؟

اشتراک گذاری با دوستان
نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه