آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

عجیب‌ترین تغییر ویندوز ۱۱ که احتمالا متوجه آن نشده‌اید!

عجیب‌ترین تغییر ویندوز ۱۱ که احتمالا متوجه آن نشده‌اید!

به‌تازگی یکی از کاربران ردیت متوجه شده است که قابلیت پیش‌نمایش محتوای پوشه در ویندوز ۱۱ پشتیبانی نمی‌شود. 

پس از مدت‌ها انتظار، جدیدترین سیستم‌عامل مایکروسافت معرفی شد و سرانجام علاقه‌مندان توانستند به تمامی اطلاعات رسمی ویندوز ۱۱ دسترسی داشته باشند. تغییرات زیادی در ظاهر این سیستم‌عامل ایجاد شد که بزرگ‌ترین آن در بخش نوار ابزار اتفاق افتاده است. مایکروسافت آیکون‌های اپلیکیشن‌ها را در این قسمت متمرکز و بخش اعلان‌ها را تمیزتر کرده و دکمه استارت و منو جدیدی برای ویندوز ۱۱ در نظر گرفته است.

به‌گزارش mspoweruser، تغییر اساسی دیگری در ظاهر این سیستم‌عامل ایجاد شده که آن را کشف نکرده بودیم. هنگامی که مایکروسافت آیکون‌های پوشه جدید ویندوز ۱۱ را معرفی کرد، این طراحی موردانتظار چنان تحسین شد که حتی متوجه نشدیم در آن ویژگی‌ای اصلی را از دست داده‌ایم. به‌نظر می‌رسد آیکون‌های پوسته جدید ویندوز ۱۱ دیگر از پیش‌نمایش محتوای پوشه پشتیبانی نمی‌کنند. درادامه، دو اسکرین‌شات از ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ را مشاهده می‌کنید که تفاوت ظاهری آیکون پوشه‌ها را نمایش می‌دهند:

تفاوت آیکون فولد ویندوز ۱۱ و ویندوز ۱۰

این تغییر را اولین‌بار OmNomDeBonBon در ساب‌ردیت ویندوز ۱۱ مشاهده کرده و بدین‌معنی است که دیگر نمی‌توانید به‌راحتی ببینید چه نوع فایل‌هایی درون پوشه وجود دارند. طراحی جدید ممکن است برخی از تغییرات مربوط به افزایش سرعت ویندوز ۱۱ را توضیح دهد. هنوز مشخص نیست آیا مایکروسافت قصد دارد این ویژگی را دوباره برگرداند یا خیر.

باتوجه‌به طراحی خاص پوشه‌های ویندوز ۱۱، این سؤال در ذهن کاربران شکل گرفته است: باتوجه‌به افقی‌بودن پوشه‌ها، پیش‌نمایش محتوای درون آ‌ن‌ها باید چگونه نشان داده شود؟ برخی از کاربران در پاسخ پیشنهاد داده‌اند که تصاویر کوچک به سبک ویندوز XP می‌تواند بهترین راه‌حل باشد.

فولدر در ویندوز XP

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی