اسکرول بار

آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

ویندوز ۱۰ مبتنی‌بر آرم دیگر از شبیه‌ساز برنامه‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی نخواهد کرد

  • -
ویندوز ۱۰ مبتنی‌بر آرم دیگر از شبیه‌ساز برنامه‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی نخواهد کرد

طبق اعلام مایکروسافت، از‌این‌پس برای اجرای شبیه‌ساز برنامه‌های ۶۴ بیتی در دستگاه‌های مبتنی‌بر پردازنده‌ی آرم، به ویندوز ۱۱ احتیاج خواهید داشت.

مایکروسافت تقریبا یک سال پیش آزمایش شبیه‌ساز برنامه‌های ۶۴ بیتی را در ویندوز ۱۰ دستگاه‌های مبتنی‌بر پردازنده آرم شروع کرد؛ اما اکنون این قابلیت را به ویندوز ۱۱ محدود کرده است. این شبیه‌ساز اجرای برنامه‌های ۶۴ بیتی را که برای دستگاه‌های مبتنی‌بر آرم کامپایل نشده‌اند، ممکن می‌کند و اجازه می‌دهد دستگاه‌هایی مانند سرفیس پرو ایکس به برنامه‌های بیشتری دسترسی داشته باشند.

به‌گزارش Verge، در پست امروز وبلاگ مایکروسافت آمده است:

شبیه‌سازی برنامه‌های ۶۴ بیتی ویندوز اکنون به‌طور‌کلی در ویندوز ۱۱ دردسترس است. برای علاقه‌مندان به تجربه‌ی این قابلیت‌، کامپیوتری با ویندوز ۱۱ و پردازنده آرم مورد‌نیاز است.

این بدان‌معنا است که اگر تاکنون از این شبیه‌ساز در ویندوز ۱۰ استفاده می‌کردید، دیگر در به‌روزرسانی‌های آینده‌ی سیستم‌عامل خود امکان استفاده از این قابلیت برایتان مقدور نخواهد بود و لازم است دستگاهتان را به ویندوز ۱۱ ارتقا دهید.

مایکروسافت می‌گوید تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ (۲۲ مهر ۱۴۰۴) همچنان به پشتیبانی از دستگاه‌های ویندوز ۱۰ مبتنی‌بر آرم ادامه خواهد داد؛ اما نبود قابلیت شبیه‌سازی برنامه‌های ۶۴ بیتی ممکن است کاربران بسیاری را به استفاده از ویندوز ۱۱ مجبور کند.

مایکروسافت درباره‌ی دلیل حذف پشتیبانی از شبیه‌ساز برنامه‌های ۶۴ بیتی در ویندوز ۱۰ مبتنی‌بر آرم توضیحی ارائه نداده؛ اما اعلام کرده است که ویندوز ۱۱ را سریع‌تر از آنچه قبلا پیش‌بینی کرده بود، منتشر خواهد کرد. این یعنی دستگاه‌های بیشتری به فهرست واجدان شرایط برای ارتقا به ویندوز ۱۱ قرار خواهند گرفت و احتمالا کاربران کمتری از این قابلیت جا خواهند ماند.

اشتراک گذاری با دوستان
نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه